X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دکوراسیون تازه عروس

شنبه 11 فروردین 1397 ساعت 15:44

دکوراسیون خانه تازه عروس (چیدمان جهیزیه)

 

عروس خانم ها برای اولین مدیریت خانه به طور مستقل را تجربه می کنند و برای اولین بار دکوراسیون خانه را مطابق با سلیقه خود انجام می دهند. به همین دلیل، چیدمان و دکوراسیون خانه، بهترین فرصت برای نشان دادن سلیقه عروس خانم است. به خصوص در سال های اول ازدواج که هنوز کودکی به جمع خانواده اضافه نشده است، بریاحتی می توان لوازم دکوری مختلف در خانه قرار داد.

رنگ ها:

رنگ های سرد و گرم هر دو در دکواراسیون کاربرد دارد. بعضی زوج های جوان رنگ های گرم و شاد مانند زرد، نارنجی و قرمز را بیشتر دوست دارند و از آن در دکوراسیون منزل استفاده می کنند. رنگ های گرم (چه روشن و چه تیره) به افراد انرژی می دهد و آنها را فعال تر و شادتر می کند. رنگ های گرم را می توان در مبلمان، پرده ها، فرش موکتی و حتی کاغذ دیواری به کار برد. تصاویر زیر دکوراسیون خانه چند تازه عروس ایرانی باسلیقه را نشان می دهد:

همچنین بعضی رنگ های روشن از جمله بژ، لیمویی، خردلی روشن، سبز پسته ای و پرتقالی در گروه رنگ های گرم قرار دارد.

رنگ های سرد بر خلاف رنگ های گرم آرامش بخش است. در یک فضا، از رنگ های سرد بیش از رنگ های گرم می توان استفاده کرد. آبی، سبز مایل به آبی، یاسی و صورتی از جمله رنگ های سردی است که در دکوراسیون کاربرد زیادی دارد. در زیر تصویر خانه چند تازه عروس باسلیقه را می بینید که با رنگ های آرام و سرد دکور شده است:

 

 

بعضی زوج های جوان قبل از چیدن جهیزیه و مبلمان، دکوراسیون داخلی خانه را به سلیقه خود انجام می دهند. نصب کاغذ دیواری در سالن و اتاق ها، اجرای پارکت-لمینت به رنگ دلخواه و انتخاب کابینت ها با طراحی و رنگ مورد علاقه از جمله اقداماتی است که برای دکوراسیون داخلی خانه انجام می شود.

 

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب عروس از قدیم تا به امروز اهمیت ویژه ای داشته است. طراحی تخت خواب، رنگ و طرح روتختی و پرده، دیزاین دیوار پشت تخت و مدل میز آرایش در دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد تاثیرگذار است. همچنین نورپردازی و لوستری که انتخاب می شود، مهم است.

در خانه ای که چند اتاق دارد، بزرگترین اتاق که ممکن است دارای سرویس بهداشتی و حمام نیز باشد، به عنوان اتاق خواب عروس در نظر گرفته می شود. تخت عروس که بزرگ و مدل دار است، در قسمتی از اتاق که روبروی در و پنجره نباشد، قرار داده می شود. یکی از بهترین دیوارها برای نصب کاغذ دیواری، دیوار پشت تخت است. سبک کاغذ دیواری بر اساس سبک طراحی تخت، و رنگ آن مطابق با نظر عروس و داماد و هماهنگ با دکوراسیون اتاق انتخاب می شود. بنابر سبک دکوراسیون اتاق، می توان کاغذ دیواری گل دار، کاغذ دیواری کلاسیک یا مدرن، کاغذ دیواری اکلیلی و یا کاغذ دیواری ساده انتخاب کرد. در زیر چند نمونه دکوراسیون اتاق عروس با کاغذ دیواری پشت تخت را مشاهده می کنید:

 

 

در حال حاضر، استفاده از پارکت- لمینت در خانه ها و آپارتمان ها، محبوب و مطابق با مد دکوراسیون است. بهترین روش به کار بردن لمینت کف، استفاده از لمینت یکسان در سالن پذیرایی، نشیمن، اتاق ها و آشپزخانه است تا فضا بزرگ و یکدست به نظر برسد. چند نمونه اتاق خواب عروس با استفاده از لمینت کف را در زیر می بینید:

 

اگر اتاق فضای کافی برای نصب کنوپی (پرده دور تخت) داشته باشد، پارچه تور یا حریر انتخاب خوبی است. همچنین می توان از پارچه پرده اتاق برای پرده دور تخت استفاده کرد. به خاطر داشته باشید، که بعد از چیدن جهیزیه در خانه عروس و داماد، از گل آرایی، بادکنک و نورپردازی های خاص برای دکور اتاق عروس و داماد استفاده کنید. نمونه های زیر را ببینید:

 

دکوراسیون سالن پذیرایی و نشیمن (خانه تازه عروس)

هرگز نمی توان سبک و رنگ خاصی برای دکوراسیون سالن خانه عروس معرفی کرد. انتخاب سبک و رنگ های به کار رفته در دکوراسیون به سلیقه و علاقه عروس و داماد بستگی دارد.

اساسا هر دکوری که به فضا اضافه شود، در زیبایی دکوراسیون نقش دارد. اما در بین متریال دکوراسیون، کاغذ دیواری و مبلمان بیشترین تاثیر را دارد. مبلمان استیل یا سلطنتی به همراه کاغذ دیواری کلاسیک انتخاب خوبی برای یک دکوراسیون کلاسیک است. بژ، طلایی، صورتی روشن، نباتی، سفید و قهوه ای، از جمله رنگ هایی است که در این سبک دکوراسیون استفاده می شود.

اگر خانه فضای کافی داشته باشد، می توان یک قسمت را برای ناهارخوری در نظر گرفت. در دکوراسیون کلاسیک همچنین، از آینه دکوراتیو و بوفه استفاده می شود. عروس خانم های خوش سلیقه حتی طرح پارچه مبلمان را با طرح پرده و طرح کاغذ دیواری را با فرش ست می کنند. نمونه های زیر را مشاهده کنید:

 

تنوع رنگ ها در دکوراسیون مدرن بیشتر است و می توان از رنگ های متضاد در کنار هم استفاده کرد. در این سبک دکوراسیون از مبلمان راحتی بیشتر استفاده می شود. تازه عروس و دامادهایی که به سبک مدرن علاقه دارند، می توانند از کاغذ دیواری های سه بعدی، برجسته و مدرن برای دکور دیوار پشت تلوزیون یا دیوارهای نشیمن و پذیرایی استفاده کنند. همچنین استفاده از پارکت-لمینت در این سبک متداول تر است. در زیر چند نمونه دکوراسیون نشیمن و پذیرایی به سبک مدرن را مشاهده می کنید که برای چیدمان خانه عروس عالی است:

 

دکوراسیون آشپزخانه تازه عروس

از آنجا که قرار است عروس خانم بخش قابل توجهی از وقت خود را در آشپزخانه بگذراند، دکور آشپزخانه اهمیت خاصی دارد. اگر فضای آشچزخانه از نور کافی برخوردار نباشد، باید با نورپردازی مناسب، نور کافی در آن ایجاد کرد. همچنین طراحی و رنگ کابینت ها اهمیت زیادی دارد. در حال حاضر، کابینت های ممبران (کلاسیک چوبی) بروزترین مدل کابینت است. کابینت ممبران علارغم زیبایی و کیفیت بالا، به دلیل بالا بودن قیمت آن، کاربرد محدودی دارد. کابینت های های گلاس (high glass) هنوز هم مد است و با قیمت مناسبی تهیه می شود.

سنگ طبیعی، تایل آلومینیومی و کاشی های جدید با طرح های مدرن، همگی انتخاب خوبی برای فضای بین کابینت است. همچنین می توان از کاغذ دیواری آشپزخانه نیز استفاده کرد. اگر کف خانه، سنگ سرامیک کار شده، از همان سرامیک برای کف آشپزخانه استفاده می شود. اما در خانه هایی که پارکت- لمینت دارد، همان لمینت کف یا یک کفپوش همرنگ لمینت، برای کف آشپزخانه انتخاب خوبی است. نمونه های زیر را ببینید: