X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

سه‌شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 13:55

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

 

کاغذ دیواری طرح سنگ یکی از انواع کاغذ دیواری سه بعدی است که در چند سال اخیر بسیار مورد علاقه مخاطبان بوده است. این کاغذ دیواری بسیار طبیعی به نظر می رسد و از فاصله چند متری دقیقا مثل سنگ طبیعی دیده می شود. کاغذ دیواری سنگ انواع مختلف دارد و در طرح ها و رنگ های متنوع ارائه می شود. کاربرد کاغذ دیواری سنگ نیز متنوع و گسترده است. در این مقاله به این طرح کاغذ دیواری و انواع و کاربرد آن می پردازیم.

 

انواع طرح کاغذ دیوای سنگ

کاغذ دیواری مدل سنگ جز کاغذ دیواری های طبیعی به حساب می آید و مانند سایر کاغذ دیواری ها دارای رنگ و طرح متنوع است. اکثر کاغذ دیواری های طرح سنگ، سه بعدی است. به این معنا که از فاصله چند متری کاملا برجسته و دقیقا مانند سنگ طبیعی به نظر می رسد. کاغذ دیواری های سه بعدی طرح سنگ در طرح های مختلف مانند انواع سنگ آنتیک، سنگ آنتیک حصیری، سنگ های مربعی شکل، قلوه سنگ، سنگ ویلا و آجر وجود دارد.

از کاغذ دیواری های طرح سنگ آنتیک در دیوار پشت تلویزیون، لابی، نهارخوری، بالای شمینه، ویلا و آشپزخانه به کار می رود. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری سنگ آنتیک را می بینید:


کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری اتاق، کاغذ دیواری نشیمن، کاغذ دیواری منزل، کاغذ دیواری لابی، کاغذ دیواری پذیرایی   کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری اتاق، کاغذ دیواری نشیمن، کاغذ دیواری منزل، کاغذ دیواری لابی، کاغذ دیواری پذیرایی   کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری اتاق، کاغذ دیواری نشیمن، کاغذ دیواری منزل، کاغذ دیواری لابی، کاغذ دیواری پذیرایی

 

کاغذ دیواری با طرح سنگ های بزرگ تر مانند سنگ قلوه و سنگ ویلا بیشتر برای دیوار سالن بزرگ در ویلاها استفاده می شود. چند نمونه در زیر می بینید:


اجرای کاغذ دیواری  اجرای کاغذ دیواری سه بعدی

 

همچنین کاغذ دیواری با طرح آجر نیز در گروه کاغذ دیواری سه بعدی سنگ قرار می گیرد که بر حسب سلیقه افراد در منازل و دفاتر اداری استفاده می شود. تصویر چند نمونه کاغذ دیواری طرح آجر را در زیر می بینید:


کاغذ دیواری استون تاچ  

 

گروه دیگری از کاغذ دیواری های طرح سنگ، سه بعدی نیست و مانند سنگ طبیعی ولی بدون برجستگی به نظر می رسد. این طرح ها شامل کاغذ دیواری سنگ ریزه، سنگ بزرگ تراش داده شده و آجرهای دو بعدی می شود.

 

کاغذ دیواری طرح سنگریزه image  کاغذ دیواری طرح سنگ بتون image

 

از کاغذ دیواری طرح سنگ در کجا استفاده می شود؟

کاغذ دیواری طرح سنگ یکی از زیباترین مدل های کاغذ دیواری است که به دلیل زیبایی و طبیعی بودن آن، کاربردهای بسیار متنوعی دارد. این طرح کاغذ دیواری در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری کاربرد خاص خود را دارد.

1-    دیوار LCD و دیوار پشت تلویزیون

یکی از دیوارهای مناسب برای نصب کاغذ دیواری سنگ، دیوار پشت تلویزیون است. دیواری که LCD  روی آن نصب شده یا میز تلویزیون جلوی آن قرار دارد، گزینه ای عالی برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ به خصوص به رنگ روشن است. این مدل کاغذ دیواری فضا را زنده کرده و به دیوار بعد و عمق می دهد.

2-    بالای شمینه

در بسیاری از خانه های ایرانی هنوز شومینه های گچی و آجری وجود دارد که اتفاقا نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی فضا دارد. کاغذ دیواری طرح سنگ دکور طبیعی شمینه را حفظ کرده و به دلیل سه بعدی بودن، جلوه آنرا دوچندان می کند. از کاغذ دیواری با طرح سنگ بزرگ و به رنگ های تند و تیره برای این منظور استفاده می شود.

3-    آشپزخانه

یکی از فضاهایی که دکور کردن آن به شکل طبیعی تاثیر زیادی در زیبایی و ایجاد هیجان محیط دارد، آشپزخانه است. کاربرد کاغذ دیواری در آشپزخانه به طور مفصل در مقاله ای دیگر توضیح داده شده است. در آشپزخانه معمولا دیوار روبروی کابینت ها را که از سینک و اجاق گاز دور است، کاغذ دیواری نصب می کنند. رنگ کاغذ دیواری طرح سنگ در آشپزخانه بستگی به رنگ کابینت ها و کف دارد.

4-    ویلا

در دکوراسیون داخلی ویلا معمولا سعی می شود از عناصر طبیعی زیاد استفاده شود. پارکت لمینت طرح چوب، دیوارهای سنگی و سقف های چوبی از عناصر رایج معماری داخلی ویلا است. به همین دلیل کاغذ دیواری طرح سنگ نیز بر دیوار ویلا زیبا دیده می شود. ویلا معمولا سقف بلند و سالن بزرگ دارد و به همین دلیل حق انتخاب طرح کاغذ دیواری وسیع است. کاغذ دیواری هایی با طرح سنگ های درشت و با رنگ های مختلف و متضاد گزینه های خوبی برای ویلا است.

5-    ورودی خانه و پشت جاکفشی و کمد

اکثر خانه ها و آپارتمان های امروزی فضایی مجزا در قسمت ورودی دارند که برای تعویض لباس و قرار دادن کفش است. در این قسمت معمولا یک آینه، کمد و جاکفشی قرار میگیرد. رنگ سفید یا قهوه ای تیره رنگ های متداول برای کمد و جاکفشی است. یک مدل کاغذ دیواری مناسب برای قسمت ورودی کاغذ دیواری طرح سنگ است که از همان ابتدا دید خانه را زیبا و جذاب می کند. بر حسب رنگ کمد، کاغذ دیواری را می توان بسیار روشن یا تیره انتخاب کرد. آنچه مهم است حس طبیعی بودن و سه بعدی بودن دیوارهاست که این نوع کاغذ دیواری بیش از هر طرح کاغذدیواری دیگر آنرا بوجود می آرود.

 

چرا کاغذ دیواری طرح سنگ انتخاب بهتری نسبت به سنگ طبیعی است؟

یکی از توصیه های معماران داخلی به کار بردن کاغذ دیواری طرح سنگ در بسیاری فضاهاست . استفاده از این طرح کاغذدیواری به جای سنگ طبیعی یا سنگ آنتیک دلایل متعددی دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:


1-    نصب آسان کاغذ دیواری

نصب سنگ آنتیک و اساسا هر سنگ طبیعی بر روی دیوار داخلی ساختمان بسیار سخت، زمان بر و پر سروصدا است. سنگ نیاز به برش و چسباندن آن روی دیوار نیاز به چسب بسیار قوی دارد. درحالیکه نصب کاغذ دیواری برای یک دیوار حدود 20 مترمربع، کمتر از یک ساعت وقت می گیرد. نصب کاغذ دیواری صدا یا بو ندارد و حتی می توان آنرا در خانه های مبله که ابزار و وسایل چیده شده است، نصب کرد.


2-     قیمت کم کاغذ دیواری

مطمئنا هزینه از مواردی است که هر فرد برای انجام دکوراسیون آنرا در نظر می گیرد. هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری با بهترین کیفیت کمتر از نصف قسمت سنگ آنتیک است. به همین دلیل استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ به جای سنگ می تواند هزینه های دکوراسیون داخلی را به میزان چشمگیری کاهش دهد.


3-    امکان تعویض و تغییر کاغذ دیواری

وقتی دیواری از سنگ پوشیده شده است، تعویض آن با سنگ یا نمایی دیگر مستلزم کندن سنگ از روی دیوار است که یک پروژه کوچک ساختمانی به حساب می آید. اما کاغذ دیواری به راحتی قابل جدا کردن از دیوار است و پس از جدا شدن هیچ اثری روی دیوار به جا نمی گذارد و می توان دیوار را رنگ کرد یا کاغذدیواری دیگری روی آن نصب نمود.


4-    شستشوی آسان کاغذ دیواری

اگر کاغذ دیواری مرغوب و قابل شستشو استفاده کنید، با یک دستمال نمناک و یا اسفنج و مواد شوینده قابل تمیز کردن است. این درحالی است که تمیز کردن سنگ با وجود برجستگی ها و لبه های تیز آن بسیار سخت است.


5-    امنیت کاغذ دیواری  

نصب سنگ روی دیوار داخل منزل می تواند در مواردی که کودکان در داخل خانه بازی می کنند، خطر ایجاد کند. برخورد سر کودکان به دیوار سنگی ممکن است باعث آسیب دیدگی آنان شود که مطمئنا این خطر با کاغذ دیواری وجود ندارد.( تعداد کل: 4 )
   1       2       3       4    >>