X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کاغذ دیواری پسرانه

شنبه 23 بهمن 1395 ساعت 13:35

کاغذ دیواری پسرانه: دکوراسیون و کاغذ دیواری اتاق پسرها

 

یکی از اقداماتی که از ابتدا اعتماد به نفس، استقلال طلبی و خلاقیت کودکان را پرورش می دهد، اختصاص دادن یک اتاق مستقل به او دکور کردن اتاق به صورت بچگانه و مطابق با سلیقه کودک است. آقا پسرها انرژی و کنجکاوی زیادی دارند و داشتن یک اتاق اختصاصی به عنوان محیطی که بتوانند خلاقیت خود را در آن بکار برده و انرژی خود را تخلیه کنند، گزینه خوبی است. دکوراسیون اتاق کودک اساسا باید مطابق با روانشناسی کودک و محیطی برای پرورش استعدادها و توانایی های او باشد.

 

دکوراسیون اتاق پسر

دکوراسیون اتاق پسربچه ها باید طوری باشد که انرژی درونی کودک را تخلیه کند. به همین دلیل در دکوراسیون اتاق کودک علاوه بر رنگ های آبی و سبز که رنگ های اصلی پسربچه هاست، از ترکیب رنگ های تند و شاد زیاد استفاده می شود. اگر کودک به سنی رسیده است که می تواند درباره دکور اتاق نظر بدهد، اعمال نظر او و توجه به سلیقه کودک اهمیت زیادی دارد. چراکه نه تنها خلاقیت و اعتماد به نفس او را افزایش می دهد، بلکه احساس رضایت خاطر او را نسبت به اتاق شخصیش فراهم می کند.

در دکوراسیون اتاق پسرها از بعضی شخصیت های کارتونی و داستانی زیاد استفاده می شود. بچه ها معمولا با یک یا چند شخصیت کارتونی ارتباط عاطفی برقرار می کنند و دوست دارند آنها را در اتاق خود داشته باشند. علاوه بر شخصیت های کارتونی، تصویر ماشین، هواپیما، توپ ورزشی و قایق نیز برای آقاپسرها جذاب است. در زیر چند نمونه دکوراسیون داخلی پسرانه را مشاهده می کنید:


کاغذ دیواری پسرانه- کاغذ دیواری اتاق پسر- دکوراسیون پسرانه- دکوراسیون اتاق پسر    کاغذ دیواری اتاق کودک پسر- کاغذ دیواری پسرانه 

  

سرویس خواب و کمد

خوشبختانه در حال حاضر نمونه های متعددی از سرویس تخت و کمد برای بچه ها ساخته می شود. انواع تخت خواب شکل ماشین و قایق از این دسته است که بسیار مورد علاقه پسربچه هاست. سرویس خواب همچنین کمد و معمولا میز تحریر ست شده دارد که پکیج دکوراسیون کامل است.

پرده

پرده اتاق کودک با رنگ های شاد و طرح و نقش های کودکانه و فانتزی می تواند بسیار جذاب باشد و به زیبایی اتاق کودک بیافزاید.

سرویس میز و صندلی

اگر کودک در سنی است که به مدرسه می رود، بهتر است یک میز تحریر کوچک در اتاق خود داشته باشد تا بتواند در آنجا با آرامش و در سکوت درس بخواند. میز تحریر نیز می تواند مانند تخت خواب، شکلی فانتزی و رنگی شاد داشته باشد. همچنین می توان دیوار پشت آن را با اشکال و شخصیت های فانتزی دکور کرد.

 

کاغذ دیواری پسرانه: کاغذ دیواری اتاق پسرها

در هر دکوراسیون، کاغذ دیواری نقش بسیار مهمی دارد. نصب کاغذ دیواری کودکانه که مطابق با سلیقه کودک باشد، بیشترین تاثیر را در زیبایی اتاق کودک دارد. آلبوم های کاغذ دیواری کودک، شامل طرح های پسرانه و دخترانه است. کاغذ دیواری های پسرانه بیشتر در دو رنگ آبی و سبز ساخته می شود. همچنین از رنگ های لیمویی، زرد، سفید و قرمز نیز استفاده می شود.

طرح کاغذ دیواری پسرانه شامل طرح های فانتزی از شخصیت های کارتونی و بازی های کامپیوتری و طرح های مورد علاقه پسربچه ها مانند توپ فوتبال، توب بسکتبال، ماشین، هواپیما، کشتی، دوچرخه و بعضی حیوانات مانند دایناسور و خفاش است. بعضی شخصیت های کارتونی مورد علاقه پسرها بت من، باب اسفنجی، ماشین مک کویین، ماریو و اسپایدرمن است که اتفاقا در بسیاری نمونه های کاغذ دیواری حضور دارند:

 

اجرای کاغذ دیواری اتاق کودک  آلبوم کاغذ دیواری کودک

 

کاغذ دیواری طرح دار اتاق کودک را با کاغذ دیواری های ساده هماهنگ با آن ست می کنند. کاغذ دیواری های ساده اتاق کودک شامل کاغذ دیواری های خالخالی، کاغذ دیواری های راه راه، کاغذ دیواری های کاملا ساده رنگی و کاغذ دیواری های دارای طرح های بسیار ریز مانند ستاره های کوچک است:

 

کاغذ دیواری کودک جدید   کاغذ دیواری کودک جدید

 

یکی از کاغذدیواری های کودک که به خصوص در اتاق پسربچه ها استفاده می شود، کاغذ دیواری طرح ابر است که آن نیز مدل های مختلف دارد. کاغذ دیواری طرح ابر و آسمان را می توان با یک کاغذ دیواری ساده یا یک کاغذ دیواری طرح دار دیگر ست کرد. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری طرح ابر را مشاهده می کنید:

کاغذ دیواری کودک جدید   کاغذ دیواری کودک جدید   کاغذ دیواری کودک جدید

 

کاغذ دیواری اتاق نوزاد پسر

یکی از اقداماتی که پدر و مادرها قبل از تولد فرزندشان انجام می دهند، آماده کردن اتاق نوزاد است. دکوراسیون اتاق نوزاد اصول و لوازم خاص خود را دارد. ست خواب و کمد کودک با سلیقه پدر و مادر و بر حسب پسر یا دختر بودن کودک انتخاب می شود. برای پسرها انواع ست تخت خواب به رنگ های مختلف پسرانه وجود دارد. کاغذ دیواری اتاق نوزاد هماهنگ با ست سیسمونی و تجهیزات اتاق انتخاب می شود. برای نوزاد پسر انواع مختلف کاغذ دیواری با رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد. شخصیت های کارتونی و فانتزی به کار رفته در کاغذ دیواری نوزاد معمولا شخصیت های آرام و دوست داشتنی هستند که هیجان زیادی ندارند. همچنین از طرح های خال، ستاره، ابر، قلب و گل برای کاغذ دیواری اتاق نوزاد پسر زیاد استفاده می شود.


کاغذ دیواری کودک جدید   کاغذ دیواری کودک جدید

 

یکی از انواع کاغذ دیواری مورد استفاده در اتاق نوزاد، کاغذ دیواری دارای نوار (یا بوردر) است. این نوع کاغذ دیواری یک بدنه اصلی دارد که تمام دیوار را می پوشاند، و نیز یک تکه کاغذ دیواری بوردر با عرض 18 تا 25 سانتیمتر که بالا یا پایین دیوار قرار گرفته و طرح کاغذ دیواری را کامل می کند.

 

اجرای کاغذ دیواری اتاق کودک   اجرای کاغذ دیواری اتاق کودک

 

کاغذ دیواری اتاق پسر نوجوان

در حال حاضر هر آلبوم کاغذ دیواری کودک، چند طرح نوجوانانه هم دارد که اکثرا کاغذ دیواری هایی است که برای اتاق پسران نوجوان طراحی شده است. پسران نوجوان به رنگ های تیره به عنوان زمینه کاغذ دیواری علاقه مندند و موسیقی و ورزش از فعالیت های اصلی آنان است. به همین دلیل کاغذ دیواری های نوجوانانه برای آقا پسرها، با رنگ زمینه تیره و طرح هایی مثل موسیقی و ورزش ارائه می شود. کاغذ دیواری پسران نوجوان باید مطابق با سلیقه و نظر خود آنها و هماهنگ با ست دکوراسیون اتاقشان انتخاب شود. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری اتاق پسر نوجوان را مشاهده می کنید:

 

آلبوم کاغذ دیواری کودک   آلبوم کاغذ دیواری کودک

 

آلبوم کاغذ دیواری کودک و نوجوان 1: کاغذ دیواری پسرانه

آلبوم کاغذ دیواری کودک و نوجوان 2: کاغذ دیواری پسرانه