X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کاغذ دیواری اتاق نوزاد

سه‌شنبه 26 بهمن 1395 ساعت 13:43

کاغذ دیواری اتاق نوزاد: کاغذ دیواری سیسمونی

 

اتاق نوزاد یا کودک تازه متولد شده از فضاهایی است که دکوراسیون خاص خود را می طلبد. پدر و مادرها علاقه زیادی به دکور کردن اتاق فرزندانشان دارند. تخت خواب نوزاد و کمد لباس مخصوص همیشه در ست سیسمونی وجود دارد. همچنین کاغذ دیواری کودک، فرش طرح کودک و پرده مخصوص اتاق کودک نیز برای دکوراسیون اتاق نوزاد به کار می رود.

 

دکوراسیون اتاق نوزاد و کودک خردسال

دکوراسیون اتاق نوزاد باید به گونه ای باشد که کودک تا سن 5 سالگی آنرا دوست داشته باشد و از آن لذت ببرد. به همین دلیل در انتخاب رنگ و طرح متریال دکوراسیون و تجهیزات اتاق این نکته در نظر گرفته می شود که "بچه ها زود بزرگ می شوند!" و همه چیز البته به جز تخت نوزاد که برای کودک کوچک می شود، طوری انتخاب شود که تا پنج سالگی مورد استفاده باشد.

در دکوراسیون اتاق نوزاد از رنگ های بسیار روشن و آرام که به رنگ های پاستل (Pastel) معروفند، استفاده می شود. این رنگ ها آرامش مورد نیاز کودک و نیز آرامشی که مادر شبها در اتاق کودک نیاز دارد، فراهم می کند. رنگ های لیمویی، سفید، آبی روشن، صورتی روشن، سبز کاهویی، یاسی، نارنجی و گاهی قرمز در دکور اتاق نوزاد زیاد به کار می رود. عکس زیر چند نمونه رنگ پاستل را نشان می دهد:

 

رنگ های مخصوص دکوراسیون اتاق نوزاد   رنگ های مناسب دکور نوزاد و کودک خردسال

 


تجهیزات اتاق نوزاد

تخت نوزاد که تختی کوچک و حفاظ دار است، اولین چیزی است که در دکوراسیون اتاق نوزاد به آن فکر می کنیم. چراکه نوزاد بیشتر ساعت های شبانه روز در خواب است. همچنین یک کمد لباس که ست تخت خواب نوزاد است همیشه وجود دارد. در حال حاضر انواع ست تخت و کمد نوزاد در بازار ارائه می شود و هر سلیقه ای را پوشش می دهد. معمولا یک مبل یا کاناپه و یک میز کوچک در اتاق نوزاد می گذارند تا پدر و مادر هنگام در آغوش گرفتن فرزندشان بتوانند از آن استفاده کنند.

پرده اتاق نوزاد معمولا به رنگ سفید یا یکی از رنگ های پاستل هماهنگ با دکوراسیون اتاق انتخاب می شود. پرده می تواند ساده یا طرح دار باشد. کف اتاق کودک یک تکه فرش یا موکت با طرح کودکانه دارد که با ست تخت و دکوراسیون هماهنگ است. غیر از مواردی که گفته شد، لوستر بچه گانه، چراغ خواب و آباژور نیز در اتاق نوزاد قرار داده می شود. دو نمونه عکس از دکوراسیون اتاق نوزاد را در زیر می بینید:

 

دکوراسیون اتاق نوزاد  دکوراسیون اتاق نوزاد

 

 

کاغذ دیواری اتاق نوزاد و کودک خردسال

از آنجاییکه کاغذ دیواری متریال بسیار مهمی در دکوراسیون است، نمی توان در دکور اتاق کودک آنرا نادیده گرفت. کاغذ دیواری با طرح و رنگ دادن به دیوار، تاثیر زیادی در زیبایی و شیک شدن دکوراسیون دارد. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی آلبوم کاغذ دیواری کودک وجود دارد که هر کدام از آنها شامل مدل های کاغذ دیواری نوزاد هم می شود.

کاغذ دیواری اتاق نوزاد زمینه ای به رنگ های روشن و کم رنگ داشته و طرح های آن معمولا از حیوانات اهلی و آرام و شخصیت های دوست داشتنی انیمیشن ها تشکیل شده است. کاغذ دیواری اتاق نوزاد نباید زیاد شلوغ یا پررنگ باشد و باید به سادگی و آرامش دکوراسیون کمک کند. کاغذ دیواری نوزاد شامل چند طرح زیر است که به شکل و رنگ مختلف در آن به کار می رود:

 

1-    کاغذ دیواری خال دار: کاغذ دیواری های خال خالی یا خال دار مخصوص اتاق نوزاد است. رنگ زمینه این کاغذ دیواری ها سفید یا رنگ روشن است و خال های آن ممکن است سفید یا رنگی باشد. از این کاغذ دیواری برای دکور دیوار پشت تخت نوزاد و ست کردن آن با یک کاغذ دیواری طرح دار استفاده می شود.


کاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدید

 

 

2-    کاغذ دیواری طرح های زیر: یک مدل کاغذ دیواری که برای اتاق نوزاد زیباست، کاغذ دیواری با طرح های زیر و تکرار شونده مانند طرح قلب، گل، ستاره یا حیوانات ریز نقش است.

 

کاغذ دیواری کودک جدیدآلبوم کاغذ دیواری کودکآلبوم کاغذ دیواری کودک

 

 

3-    کاغذ دیواری طرح ابر: کاغذ دیواری طرح ابر که آسمان را به تصویر می کشد، بسیار زیبا است و آرامش خاصی به اتاق نوزاد می دهد. این مدل کاغذ دیواری نیز در طرح های مختلف ارائه می شود.

 

کاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدید

 

 4-    کاغذ دیواری کاراکتر انیمیشن: از انیمیشن ها و کارتون های مورد علاقه کودکان خردسال برای طراحی کاغذ دیواری اتاق نوزاد زیاد الهام گرفته می شود. در زیر چند نمونه را مشاهده می کنید:

 

آلبوم کاغذ دیواری کودک   آلبوم کاغذ دیواری کودک   آلبوم کاغذ دیواری کودک

 

رنگ کاغذ دیواری اتاق نوزاد

همانطور که گفته شد، در دکوراسیون اتاق نوزاد از رنگ های پاستل، زیاد استفاده می شود. رنگ کاغذ دیواری هایی که برای نوزاد و کودکان خردسال طراحی می شود، روشن و آرام است. اگر به دنبال کاغذ دیواری پسرانه هستید، از رنگ های سبز کاهویی، سبز چمنی، آبی آسمانی، سفید، لیمویی و طوسی روشن استفاده کنید. اگر کاغذ دیواری دخترانه مد نظرتان است، رنگ های یاسی، لیمویی، سفید، صورتی روشن، کرم، شیری، نارنجی، گلبهی و حتی سبز روشن می تواند انتخاب خوبی باشد. در زیر چند نمونه کاغذ دیواری رنگ روشن برای دکوراسیون اتاق نوزادان پسر و دختر را مشاهده می کنید:

 

کاغذ دیواری پسرانه اتاق نوزاد:


کاغذ دیواری کودک جدیدآلبوم کاغذ دیواری کودککاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدید

 

  کاغذ دیواری دخترانه اتاق نوزاد:


آلبوم کاغذ دیواری کودکآلبوم کاغذ دیواری کودککاغذ دیواری کودک جدیدکاغذ دیواری کودک جدید

 

 

جنس کاغذ دیواری اتاق نوزاد و کودک

در خرید هر چیز و بخصوص متریال دکوراسیون داخلی که باید دوام طولانی داشته باشد، کیفیت کالا اهمیت زیادی دارد. ویژگی کاغذ دیواری های باکیفیت، دوام زیاد، عمر طولانی، مقاومت در برابر خش و پارگی، قابلیت شستشو، مقاومت در برابر نم، نصب آسان، بدون بو بودن و ضد حساسیت بودن است.

تمام این ویژگی ها بخصوص در اتاق کودک اهمیت بیشتری پیدا می کند. چراکه کاغذ دیواری اتاق کودک بیش از سایر کاغذ دیواری ها در معرض کثیفی و پارگی قرار دارد. از طرفی اگر کاغذ دیوای جنس مرغوب نداشته باشد و از مواد بی کیفیت و پی وی سی ضعیف ساخته شده باشد، بوی بدی ایجاد می کند و می تواند برای نوزاد حساسیت زا و خطرناک باشد. به همین دلیل توصیه می شود که کاغذ دیواری اتاق نوزاد حتما از کاغذ دیواری درجه یک با کیفیت بالا انتخاب شود.

 

نصب کاغذ دیواری اتاق نوزاد و کودک

نصب کاغذ دیواری اتاق کودک مانند نصب سایر کاغذ دیواری ها است و چسبی که پشت آن قرار می گیرد باید کیفیتی عالی داشته باشد تا کاغذ دیواری کاملا به دیوار بچسبد و حداقل تا 10 سال بدون خرابی روی دیوار بماند. نصب کاغذ دیواری اتاق کودک تقریبا 4 تا 5 ساعت طول می کشد. چراکه در اتاق نوزاد معمولا یک یا دو رول کاغذ دیواری استفاده می شود.

 

( تعداد کل: 5 )
   1       2       3       4       5    >>