کاغذ دیواری سه بعدی

شنبه 13 شهریور 1395 ساعت 15:33
کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟


محبوبیت زیاد کاغذ دیواری به عنوان یک کالای لوکس دکوراسیون باعث به وجود آمدن انواع مختلف طرح کاغذ دیواری شده که "کاغذ دیواری سه بعدی" یکی از پرطرفدارترین آنهاست. بر خلاف تصور عمومی، کاغذ دیواری سه بعدی لزوما دارای طرح های برجسته نیست، بلکه طراحی آن به گونه ای است که به دلیل سایه هایی که دارد، از فاصله 3متری (یا بیشتر از آن) برجسته به نظر می رسد. دیواری که کاغذدیواری سه بعدی روی آن نصب شده است اگر به خوبی نورپردازی شود، بسیار زیبا و زنده دیده می شود. یک مزیت کاغذ دیواری سه بعدی این است که همیشه مد است و لازم نیست هر چند سال یک بار با ورود آلبوم های کاغذدیواری جدید عوض شود. برای زیباتر دیده شدن کاغذ دیواری سه بعدی و جلوگیری از شلوغ شدن فضای دکوراسیون، بهتر است که فقط روی یک دیوار یا حداکثر دو دیوار روبروی هم نصب شود و بقیه دیوارها با کاغذ دیواری ساده دکور شود. از کاغذ دیواری سه بعدی برای دکوراسیون سالن پذیرایی منازل، لابی، اتاق خواب، اتاق کار و دکوراسیون فضاهای تجاری مانند رستوران، هتل، کافی شاپ و فروشگاه استفاده می شود.

 

انواع طرح کاغذ دیواری سه بعدی

در حال حاضر کاغذدیواری سه بعدی(3بعدی) انواع مختلفی دارد و تنوع طرح و رنگ آن بسیار بالاست. به طور کلی می توان کاغذ دیواری سه بعدی را به دو گروه تقسیم کرد:

1-      کاغذ دیواری سه بعدی پوستری

2-      کاغذ دیواری سه بعدی معمولی (با نقش ثابت)

کاغذ دیواری پوستری که به صورت جداگانه در مقاله "کاغذدیواری پوستری" توضیح داده شده است، معمولا به صورت چاپی است. به این صورت که طرح مورد نظر شما بر روی کاغذ دیواری قابل شستشو (با جنس عالی) چاپ می شود. طرح هایی که برای کاغذ دیواری پوستری قابل چاپ پیشنهاد می کنیم و معمولا استفاده می شود، طرح های سه بعدی است. به خصوص طرح منظره سه بعدی برای کاغذ دیواری پوستری بسیار پرطرفدار است. چند نمونه را در زیر میبینید:

 

کاغذ دیواری پوستری سه بعدی منظره image

 

کاغذ دیواری پوستری سه بعدی طرح مجسمه image

کاغذ دیواری سه بعدی پوستری منظره image

کاغذدیواری سه بعدی منظره پوستری image

 

کاغذ دیواری سه بعدی با نقش ثابت (نقش آن در هر 60 سانتی متر تکرار می شود)، در بعضی آلبوم های کاغذ دیواری آورده شده است. طرح این کاغذ دیواری ها معمولا مدرن، گل، سنگ یا چوب است. در اینجا چندین نمونه عکس اجرای کاغذ دیواری سه بعدی آرکس آورده شده است:

 

image کاغذ دیواری سه بعدی پذیرایی

کاغذ دیواری سه بعدی مدرن آرکس image

کاغذ دیواری سه بعدی طرح هندسی تیره آرکس image

image کاغذ دیواری سه بعدی سنگ

 

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

خوشبختانه قیمت کاغذ دیواری سه بعدی با سایر کاغذ دیواری ها تفاوتی ندارد. دقت داشته باشید که قیمت کاغذ دیواری بر اساس آلبومی که در آن قرار دارد تعیین می شود و قیمت تمام نمونه کاغذهای موجود در یک آلبوم با هم یکی است. چه ساده باشد، چه طرح دار و چه سه بعدی. قیمت کاغذ دیواری برای هر رول بیان می شود در حالیکه قیمت کاغذ دیواری پوستری به صورت متر مربع است. قیمت کاغذ دیواری پوستری بر حسب جنس آن مشخص می شود و طرح آن (سه بعدی باشد یا نباشد) تاثیری در قیمت ندارد. پس لطفا هنگام خرید کاغذ دیواری سه بعدی، توجه داشته باشید که نباید برای سه بعدی بودن آن پول بیشتری پرداخت کنید.

 

نصب کاغذدیواری سه بعدی

نصب کاغذ دیواری به طور کلی کاری تخصصی است که خریداران کاغذدیواری نمی توانند به خوبی آنرا انجام دهند. نصب کاغذ دیواری را باید نصاب کاغذ دیواری انجام دهد که ابزار و تجربه کافی برای نصب دارد. بنابراین نگران نصب آن نباشید. تنها نکته ای که در نصب کاغذ دیواری سه بعدی مهم است، توجه به قرار گرفتن طرح ها کنار هم است به گونه ای که به هیچ وجه درز کاغذ دیده نشود و تمام دیوار یک دست به نظر برسد. چراکه عدم هم راستایی تکه های کاغذ دیواری حتی به اندازه چند میلیمتر در طرح سه بعدی مشخص می شود.

 

فروش کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری های سه بعدی در بسیاری از آلبوم های کاغذ دیواری وجود دارد. فروشگاه کاغذ دیواری آرکس نیز انواع متعددی از کاغذ دیواری سه بعدی کره ای  را در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه می کند. برای انتخاب طرح، سعی کنید حتما از مشاوره دکوراسیون کمک بگیرید، چون کاغذدیواری های سه بعدی معمولا طرح های ساده نیستند و باید در انتخاب طرح و ست کردن آن با سایر طرح های کاغذ دیواری دقت کرد.

 

کاغذ دیواری سه بعدی سالن پذیرایی

تنوع کاغذ دیواری های سالن و لابی بسیار زیاد است. کاغذ دیواری سه بعدی پوستری، مدرن یا کلاسیک با رنگ هماهنگ با مبلمان و پرده برای دکور سالن پذیرایی مناسب است. اگر طراحی دکوراسیون منزل شما به صورت مدرن و نسبتا ساده است، پیشنهاد ما کاغذدیواری های سه بعدی مدرن آرکس است. اگر فضای بزرگ و پرنوری دارید، کاغذ دیواری های پوستری را نیز در نظر بگیرید. مزیت این کاغذ دیواری این است که هر طرحی که خود شما پیشنهاد کنید قابل چاپ و اجرا روی دیوار است.

 

کاغذ دیواری سه بعدی پشت تلویزیون(ال سی دی) و کاغذ دیواری بالای شمینه

یکی از دیوارهایی که معمولا میزبان کاغذ دیواری سه بعدی است، دیوار پشت تلویزیون یا دیوار بالای شمینه است.  طرحی که برای دکور این قسمت ها به کار می رود، کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی است که آن هم تنوع طرح و رنگ خود را دارد و باید با فضای کلی دکوراسیون هماهنگ شود. برای انتخاب کاغذ دیواری  پشت تلویزیون یا کاغذ دیواری بالای شمینه، این لینک را مشاهده کنید:

* کاغذ دیواری سنگ سه بعدی

 

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب آسان است و سلیقه شخصی مهمتر از اصول طراحی داخلی است. اگر دوست دارید اتاق خود را با کاغذدیواری سه بعدی دکور کنید، از طرح های مدرن کاغذ دیواری سه بعدی یا طرح های کاغذ دیواری گل دار سه بعدی  استفاده کنید. در عکس های زیر چند نمونه کاغذ دیواری سه بعدی مناسب اتاق را مشاهده می کنید:

 

کاغذ دیواری سه بعدی پوستری اتاق خواب image  کاغذ دیواری سه بعدی پوستری اتاق خواب image  کاغذ دیواری سه بعدی پوستری اتاق خواب image

 

 

کاغذ دیواری سه بعدی برای فضاهای تجاری

یکی از کاربردهای اصلی کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون فضاهای تجاری است. از کاغذ دیواری سه بعدی پوستری در بوتیک، رستوران، لابی هتل، کافی شاپ، و سالن زیبایی استفاده می شود. نمونه های زیر را ببینید:

 

image کاغذ دیواری پوستری در آرایشگاه کاغذ دیواری پوستری در رستوران image image کاغذ دیواری پوستری در هتل کاغذ دیواری پوستری در سالن زیبایی image